Handelslaget KPO fyller 115 år i år – Vi har samlat ihop på vår jubileumssida bästa idéer, förmåner och evenemang till ägarkunder.
Gör denna roliga testen på adressen kpokampanjat.fi och få ett inblick i hurudant ditt liv hade varit 115 år sedan.
Gör testet >>KPO:s 115-årsjubileum till ära har vi gjort en sommarvideo till er tillsammans med lokala och superberömda TikTok-stjärnan Jennifer Erica. Kolla hur fint vår Sonja, Marja och Timo från Karleby Prisma kastar sig med i svängarna. Vi önskar alla våra ägarkunder en riktigt skön och solig sommar!
TikTok@jennifererica
KPO köper årligen produkter och tjänster för mer än 100 miljoner euro av 2400 österbottniska företag. I den stora kretsen av samarbetspartner ingår bl.a. livsmedelsproducenter, bagerier, byggföretag och olika tjänsteproducenter.
Läs mer >>
Nu är det enkelt att köpa inhemsk mat. Produktserien omfattar ca 350 produkter.